Oncosem'in COVID-19 Yanıtı

Oncosem'in COVID-19 Yanıtı

COVID-19 salgını küresel olarak hız kesmeden yayılmaya devam ederken, düşüncelerimiz ve çabalarımız sağlık çalışanları ve bu salgından etkilenen insanlarla birlikte. ONCOSEM olarak, hem şirket bünyesindeki personelimizin güvenliğini sağlamak, hem de alanda çalışan sağlık profesyonellerine, hükümet ve özel işletmeleri destekleyerek pandemi sırasında üzerimize düşeni yapmaya son derece gayretliyiz. Dünyaca içerisinde bulunduğumuz kritik duruma başarılı bir şekilde yön verebilmek için kamu ve özel sektörün birlikte çalışması gerektiğinin farkındayız. Önde gelen bir tıbbi cihaz şirketi olarak bu salgın sırasında önemli olan rolümüzün farkındayız ve üzerimize düşeni yapmak için durmaksızın çalışıyoruz.

Tıbbi cihaz üreticisi olarak ONCOSEM’ın rolü, COVID-19 salgınına verilecek olan yanıt konusunda öne çıkmaktadır. Hızlı ve güvenilir sonuçlar veren testler ile çabuk aksiyon alabilmek, vakaların ivedilikle tespit edilmesini ve ardından karantinaya alınabilmelerini sağlamaktadır.

Pandeminin başlangıcında zaman kaybetmeden ONCOSEM olarak %100 yerli imkanlar, %100 yerli üretim ile  SARS-CoV-2'ye karşı üretilen spesifik antikorları tespit etmek için seroloji testlerimizi piyasaya sürdük. ONCOSEM’in CRT COVID-19 IgG / IgM Hızlı Testi, bir kaset içerisinde aynı anda IgG ve IgM antikorlarını tespit edebilmektedir. İlgili izinlerin alınmasıyla birlikte, oldukça hassas olan ONCOSEM CRT COVID-19 IgG/IgM Rapid Test'in müşteri portföyümüze gönderimi hızlıca başladı. Şimdiye kadar yapılan ve devam eden laboratuvar ve performans çalışmalarımız hız kesmeden devamlılığını sürdürmektedir.

CAT COVID-19 Antijen Testimiz CAT’ın Faydaları; Kolay kulanım, Kolay ulaşılabilir, Uygun maliyet, Cihaz gerektirmeyen, kolay taşınabilir, % 97.59 hassasiyet ve % 98.43 özgünlük ile güvenilir. Erken tespit. COVID-19 Antijen Testi (SARS-CoV-2); kromatografik immünolojik temelli in vitro testidir.Semptom başlangıcından sonraki ilk yedi gün içerisinde, COVID-19 şüphesi olan kişilerden alınan nazofarengeal ve/veya orofarengeal sürüntü örneği yardımıyla, SARS-CoV-2 virüs antijeninin hızlı kalitatif tespiti için tasarlanmıştır.

Test kullanımı ve vaka tespiti pandeminin üstesinden gelebilmek için elimizde olan en önemli silahlardan biridir. Kuşkusuz, vakaların tedavisi, karantinaya alınması ya da hastaneye yatırılması için test ile teşhiş son derece önem taşımaktadır. Test uygulaması bunların yanısıra, daha büyük halk sağlığı tablosunu görmek açısından önem taşımaktadır. COVID-19 araştırmacılarının hastalığın yaygınlığını, yayılma paternini ve bulaşıcılığını karakterize etmesine yardımcı olmaktadır. Doğru, hassas test ile yüksek sağlamlıkta lojistik ağı ile COVID-19 pandemisi sırasında en önemli rollerden birini doğru bir şekilde üstlenmeye kararlıyız.

 

Pandeminin başlangıcından itibaren, ONCOSEM olarak artan talebe cevap verebilmek için üretim üretim kapasitemizi genişlettik.  Şimdi, dünyada yüzü geçkin ülkede rapid testlerimiz ile hizmet vermekteyiz.

 

 

Etiketler: Oncosem'in COVID-19 Yanıtı
Eylül 10, 2021
Listeye dön