CRT COVID-19 IgG/IgM Hızlı Test

CRT COVID-19 IgG/IgM Hızlı Test

COVID-19 IgG/IgM Hızlı Test Kaseti (Tam Kan / Serum / Plazma), birincil ve ikincil SARS-CoV-2 enfeksiyonlarının tanısında kullanılan insan tam kanında, serumunda veya plazmasında SARS-CoV-2'ye karşı vücutta oluşan IgG ve IgM antikorlarının kalitatif tespiti için geliştirilmiş bir hızlı kromatografik immünolojik testtir. 

COVID-19 (Korona Virüs Hastalığı) en son keşfedilen koronavirüsün sebep olduğu enfeksiyon hastalığıdır. Bu yeni virüs ve hastalık, salgının Aralık 2019’da Çin’in Wuhan kentinde başlamasından önce bilinmiyordu. COVID-19’un en yaygın bulguları ateş, yorgunluk ve kuru öksürüktür. Bazı hastalarda ağrı ve acı, burun tıkanıklığı, burun akıntısı, boğaz ağrısı veya ishal olabilir. Bu bulgular genellikle hafiftir ve kademeli olarak başlar. Bazı insanlar enfekte olur fakat her hangi bir belirti geliştirmezler ve kendilerini kötü hissetmezler. Çoğu insan (yaklaşık %80) özel tedaviye ihtiyaç duymadan iyileşir. COVID-19’a yakalanan her 6 kişiden 1’I ağır hastalanmakta ve nefes almakta güçlük çekmektedir. Yaşlı insanlar ve yüksek tansiyon, kalp problemleri veya diyabet gibi altta yatan tıbbi sorunları olanların ciddi hastalık geliştirme olasılığı daha yüksektir. Çin’de hastalığı olan insanların yaklaşık %2’si öldü. Ateş, öksürük ve nefes almada zorluk çeken insanlar tıbbi yardım almalıdır.

İnsanlar COVID- 19’u virüsü olan diğerlerinden kapabilirler. Hastalık kişiden kişiye, COVID-19’lu bir kişi öksürdüğünde veya nefes verdiğinde ağız veya burnundan yayılan küçük damlacıklardan yayılabilir. Bu damlacıklar kişinin etrafındaki nesnelere ve yüzeylere düşer. Diğer insanlar daha sonra bu nesnelere veya yüzeylere dokunarak ve ardından gözlerine, burnuna veya ağzına dokunarak COVID-19’a yakalanırlar. İnsanlar ayrıca COVID-19’lu kişinin öksürerek veya nefesi ile yaydığı damlacıkları solurlarsa COVID-19’a yakalanırlar. COVID-19’un kuluçka döneminin 1-14 gün arasında değişmekte olduğu tahmin edilmektedir. COVID-19 IgG / IgM Hızlı Test Kaseti ( Tam Kan/ Serum/ Plazma), SARS-Cov-2’ye karşı insan tam kanında, serumunda ve plazmadaki IgG ve IgM antikorlarının tespiti için SARS-CoV-2 antijen kaplı renkli parçacıkların bir kombinasyonunu kullanan hızlı bir testtir.

ONCOSEM COVID-19 IgG/IgM Hızlı Testi

Ne için kullanılır?

COVID-19 IgG/IgM Hızlı Test Kaseti (Tam Kan/Serum/Plazma) tam kan, serum ve plazmada SARS-CoV-2’ye karşı antikorların saptanması için kullanılır ve 10-15 dakika içerisinde sonuç verir. COVID-19 IgG/IgM Hızlı Test Kaseti (Tam Kan/Serum/Plazma) tam kan, serum ve plazmada SARS-CoV-2’ye karşı antikorların saptanması için nitel, membran tabanlı immunoserolojik bir testtir. Bu hızlı test bir IgG antijeni ve bir IgM antijeni olmak üzere iki bileşenden oluşur.

Toplanan numune, test kasetinde SARS-CoV-2 antijen kaplı parçacıklarla reaksiyona girer.

Elde edilen örnek SARS-CoV-2’ye karşı IgG antikorları içeriyorsa,
IgG test hattı bölgesinde renkli bir çizgi görünecektir.

Örnek SARS-CoV-2’ye karşı IgM antikorları içeriyorsa, IgM test hattı
bölgesinde renkli bir çizgi görünecektir.

Eğer kişiden alınan örnek, koronavirüs hastalığına karşı vücudun oluşturduğu antikorları içermiyorsa, IgG ve IgM test hatları bölgelerinde hiçbir çizgi belirmez, testin sonucu negatiftir. 

KLİNİK VE KİŞİSEL KULLANIM İÇİN UYGUNDUR

 

 

 

Etiketler: CRT COVID-19 IgG/IgM Hızlı Tes
Eylül 10, 2021
Listeye dön